USG Piersi – profilaktyka to podstawa

USG Piersi - profilaktyka to podstawa

Badanie ultrasonograficzne piersi to badanie pozwalające ocenić stan zdrowia kobiety. Dzięki temu badaniu można wykryć zmiany w piersiach, które mogą być groźne. Badanie piersi ultrasonografem jest całkowicie nieinwazyjnym badaniem, nie boli i nie pozostawia śladów na skórze. Badaniu powinna poddać się każda kobieta. Jest wskazane szczególnie w przypadkach, gdy w samobadaniu wykryto niepokojącą zmianę lub gdy wygląd piersi się zmienia. Wskazaniem jest także występowanie w rodzinie nowotworów piersi.

Na czym polega badanie USG Piersi?

USG Piersi polega na obrazowaniu wnętrza piersi za pomocą fal akustycznych. Fala ultradźwiękowa wysłana z aparatu USG przenika do badanych tkanek, następnie odbija się od nich i wraca do odbiornika. Fala ta przekształcana jest w impulsy elektryczne, co daje widoczny obraz na ekranie monitora.

Co wykrywa USG Piersi?

Za pomocą badania USG można wykryć zarówno zmiany łagodne, jak i nowotwory złośliwe i to na wczesnym etapie ich rozwoju. Badanie USG piersi doskonale nadaje się do monitorowania zmian torbielowatych, mastopatii, dysplazji sutka, brodawczaków oraz tak zwanych gruczolakowłókniaków.

Oferta Centrum zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu lekarze mogą postawić dokładną diagnozę i wdrożyć prawidłowe leczenie. Sprawdźcie naszą ofertę – USG piersi Wrocław.