USG brzucha bez tajemnic

USG brzucha bez tajemnic

Badanie USG jamy brzusznej jest zaliczane do metod obrazowania przeznaczonych do tego, aby możliwie jak najszybciej diagnozować te schorzenia, które są związane z szeroko rozumianym przewodem pokarmowym.

Jest nieinwazyjne i bezpieczne, USG brzucha Wrocław może być więc wykonywane bez obaw także w odniesieniu do tych kobiet, które oczekują przyjścia na świat dziecka.

W czasie jego trwania odbijające się fale ultradźwiękowe są wykorzystywane po to, aby jak najbardziej szczegółowo obrazować zarówno tkanki, jak i narządy. Jest to badanie dokładne, a choć kojarzy się nam przede wszystkim z ciążą, USG brzucha można z powodzeniem wykonywać także w celu wykrycia każdej innej dolegliwości w obrębie jamy brzusznej. Pozwala na ocenę stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i nerek. Informuje także o tym, w jakiej kondycji znajduje się śledziona i pęcherz moczowy. Lekarze zalecają jego wykonanie przede wszystkim wtedy, gdy pacjent skarży się na ostre bóle brzucha, nudności i biegunki, zwłaszcza gdy dla żadnego z tych objawów nie ma prostego uzasadnienia medycznego.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszej przychodni na medfemina.pl.