Kto najczęściej kieruje pacjentów do endokrynologa?

Kto najczęściej kieruje pacjentów do endokrynologa?

Choroby endokrynologiczne, choć poświęca się im coraz więcej uwagi, nadal wydają się większości z nas dość tajemniczymi schorzeniami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ich objawy nie należą do typowych. Może je wywoływać szereg schorzeń i choć mogą kojarzyć się z zaburzeniami hormonalnymi, nie zawsze mówi się właśnie o takiej ich przyczynie.

Nic więc dziwnego, że endokrynolog Wrocław przeważnie nie jest tym lekarzem, do którego pacjenci udają się w pierwszej kolejności. W zdecydowanej większości przypadków poszukują wsparcia przede wszystkim u lekarza rodzinnego, a ten w pewnym momencie stwierdza, że potrzebne jest wsparcie kolegi po fachu.

Tu warto wspomnieć, że lekarz internista nie jest jedynym, który kieruje do endokrynologa. Sugestia związana z zasadnością skonsultowania się z tym specjalistą niejednokrotnie pada z ust ginekologa. Wiele schorzeń endokrynologicznych wpływa na zdrowie intymne. Tu warto wspomnieć choćby o zaburzeniach tarczycy. Bardzo często wiąże się je przecież z trudnościami z zajściem w ciążę.