Kiedy wykonać badanie USG piersi?

Kiedy wykonać badanie USG piersi?

USG, samobadanie, mammografia każde z tych badań, żeby było miarodajne, powinno być przeprowadzane w określonym dniu cyklu, a przede wszystkim powinno być wykonywane regularnie. W związku z rosnącą świadomością kobiet badanie ultrasonograficzne piersi stało się niezmiernie popularne. Jego zalety sprawiają, że w diagnostyce gruczołu sutkowego jest coraz istotniejsze. Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, właściwie nie ma do niego żadnych przeciwwskazań.

USG piersi to badanie gruczołów sutkowych przy pomocy ultradźwięków. Badanie to można wykonać w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego, ale najlepiej zgłosić się na nie w pierwszej połowie cyklu, kilka dni po miesiączce. USG piersi jest zupełnie bezbolesne i szybkie, trwa około 15 minut.

Co daje badanie USG piersi?

Za pomocą USG lekarz może dokładnie ocenić budowę piersi, przewody mleczne i tkankę łączną. Podczas tego badania sprawdza się, czy nie ma nieprawidłowych struktur w obrębie piersi. Jeżeli zaobserwuje się guzek lub pacjentka sama wcześniej go wyczuła przy samobadaniu, można dokładnie ocenić jego charakter. USG piersi jest najlepszą metodą w rozróżnianiu, czy zmiana jest lita, to znaczy czy jest podejrzanie nowotworu złośliwego, czy torbielowata, czyli zmiana łagodna wypełniona płynem.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Sprawdź naszą ofertę na medfeina.pl.