Kiedy lekarz zleca USG tarczycy?

Kiedy lekarz zleca USG tarczycy?

Badanie USG tarczycy i przytarczyc jest jednym z kilkunastu badań, jakie można wykonać z wykorzystaniem ultrasonografu. To właśnie ono pozwala nie tylko na ocenę rozmiaru obu gruczołów, ale również ich strukturę i aktualny stan. Badanie nie jest bolesne, cieszy się też opinią bezpiecznego. Ze względu na to, że jest nieinwazyjne, nie powoduje też skutków ubocznych. Może być wykonane w dowolnym momencie i wielokrotnie powtarzalne, jest przy tym bezpieczne także wtedy, gdy poddają się mu kobiety ciężarne.

Badanie USG tarczycy Wrocław jest przeważnie badaniem uzupełniającym. Jest wykonywane, gdy wyniki TSH, FT3, FT4 oraz przeciwciał anty-TPO i –TG nie są prawidłowe. Nie mamy jednak do czynienia wcale z jedynym wskazaniem do jego wykonania. Na badanie warto zdecydować się także wtedy, gdy pacjent obserwuje u siebie objawy charakterystyczne zarówno dla niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy. Jest zalecane również w przypadku obecności chorób tarczycy w rodzinie pacjenta oraz wtedy, gdy choroby te zostały już zdiagnozowane, konieczne jest jednak dokonanie rzetelnej oceny tego, jak skuteczne jest prowadzone do tej pory ich leczenie.

Placówka Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje placówka Medfemina. Jeśli chcecie poznać całą ofertę naszej placówki sprawdźcie – medfemina.pl.