Jak rozpoznać pierwsze objawy chorób tarczycy?

Jak rozpoznać pierwsze objawy chorób tarczycy?

Walka z chorobami tarczycy nie jest prosta, wiadomo jednak, że odpowiednio wcześnie zdiagnozowane mogą być one opanowane i nie muszą wcale ciążyć na życiu pacjentów.

Jeśli jednak endokrynologia Wrocław ma zacząć działać, chory podejrzewający u siebie niepokojące zmiany, powinien udać się do specjalisty. Tu jednak napotykamy pierwszy, poważny problem. Problemy z tarczycą nie należą do łatwych do rozpoznania, bo ich objawy nie są wcale oczywiste.

Jednym z pierwszych są problemy skórne, w tym zwłaszcza postępująca suchość oraz szorstkość skóry. Dodatkowo skóra może charakteryzować się żółtawym zabarwieniem, a niepokojącym zmianom może towarzyszyć pieczenie oraz świąd. Innym objawem, który wcale nie musi oznaczać niewłaściwej pielęgnacji jest tendencja włosów do przesuszania się i łamania. Problemy z włosami wyjątkowo często sugerują nieprawidłowości w funkcjonowaniu gruczołu tarczowego zwłaszcza, jeśli suchość i łamliwość pojawia się nieco nieoczekiwania i nie jest poprzedzona wcześniejszymi sygnałami świadczącymi o nietolerancji na skład któregoś z kosmetyków.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na szpital.medfemina.pl.