Jak diagnozowana jest niedoczynność tarczycy?

Jak diagnozowana jest niedoczynność tarczycy?

 

Objawy sugerujące niedoczynność tarczycy są niejednoznaczne. Gdy jednak zaczniemy rozpoznawać je u siebie, zwlekanie z wizytą u lekarza nie jest najlepszym pomysłem.

Jeśli nie chcemy, aby od razu badał nas endokrynolog Wrocław, dobrym pomysłem może okazać się wizyta u lekarza rodzinnego. Ten powinien przeprowadzić z nami wywiad, a następnie dać nam skierowanie na badanie polegające na oznaczeniu TSH. Co warte podkreślenia, badanie to nie jest już dziś przywilejem. Coraz więcej mówi się o konieczności wykonywania go regularnie zwłaszcza, jeśli wśród członków naszej bliskiej rodziny pojawiały się już problemy z tarczycą, w tym zwłaszcza choroba Hashimoto.

Rozpoznanie niedoczynności tarczycy na czas wydaje się szczególnie ważne w odniesieniu do tych kobiet, które planują ciążę. Objawy problemów z tym gruczołem są jednak na tyle nieprzyjemne, że każdy pacjent zasługuje na możliwość uporania się z nimi. Jeśli badanie TSH potwierdzi przypuszczenia lekarza rodzinnego, z pewnością otrzymamy skierowanie do endokrynologa, który przejmie nad nami opiekę.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – medfemina.pl.