Dlaczego powinnyśmy robić USG piersi?

Dlaczego powinnyśmy robić USG piersi?

Na całym świecie śmiertelność z powodu nowotworu piersi nie maleje tylko rośnie. Regularne badanie ultrasonografem pozwoli na szybką diagnostykę zmian nowotworowych piersi. Niestety wiele osób wciąż myli badanie mammograficzne z badaniem ultrasonograficznym.

USG piersi jest badaniem w którym wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, dzięki nim uwidoczniają się tkanki wchodzące w skład piersi. To szybkie i bezbolesne badanie, a wynik możemy otrzymać już podczas jego trwania. Badanie USG piersi poprzedzone jest wywiadem lekarskim z pacjentkom.

USG piersi vs mammografia

USG nie jest badaniem przesiewowym. Za bardziej czułą mimo wszystko traktuje się mammografię. Dlatego też mammografia stała się podstawą programów profilaktycznych. Porównujące dwa badania USG nie pozwala na wykrywanie mikrozwapnień, które są widoczne na mammografii. USG za to w przeciwieństwie do mammografii potrafi rozróżnić zmiany torbielowate od litych jak i określić wielkość zmian ogniskowych.

Chociaż pozornie się wydaje, że żadnej kobiety specjalnie namawiać na badanie USG piersi nie trzeba, to jednak nadal w Polsce odnotowuje się wiele przypadków nowotworów, których dzięki wczesnej diagnozie można było zapobiec.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

W Centrum Zdrowia Medfemina stawia się przede wszystkim na jakość dostarczanych usług. Wybierając Centrum Zdrowia Medfemina, każdy pacjent trafi do wysokiej klasy specjalisty, zostanie dokładnie zbadany, a lekarz będzie miał wystarczająco dużo czasu na udzielenie wszelkich wyjaśnień. Sprawdź ofertę na medfemina.pl