Co to jest ginekologia estetyczna?

Co to jest ginekologia estetyczna?

Medycyna z roku na rok coraz prężnej się rozwija, dlatego nikogo nie dziwią już nowoczesne operacje plastyczne, a jednym z działów plastyki operacyjnej jest także ginekologia estetyczna. Jak sama nazwa wskazuje dziedzina ta dotyczy kobiet, a dokładniej plastyki estetycznej warg sromowych.

Okolice intymne dla kobiety to bardzo ważna kwestia, każda kobieta chce wyglądać pięknie, także w miejscach intymnych. Lekarze zapewniają że budowa warg sromowych w większości przypadków jest prawidłowa i jeżeli tylko kobieta akceptuje siebie taką jaką jest, nie potrzeba żadnej operacji upiększającej. Istnieje jednak grupa kobiet, dla których ginekologia estetyczna ma ogromne znaczenie, uważają że wargi sromowe są zbyt małe bądź za duże i wtedy lekarz podejmuje decyzję o operacji bądź zabiegu plastycznym. Głównie chodzi o jakość życia seksualnego, i tutaj kobiety opowiadając o swoich odczuciach, czytając wiele artykułów i biuletynów, dowiadują się czym jest ginekologia estetyczna, dzięki której ich komfort życia ulega polepszeniu.

Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegami związanymi z ginekologią estetyczną, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na szpital.medfemina.pl.