Badanie prenatalne w ciąży

Badanie prenatalne w ciąży

USG zrobione podczas ciąży to nie tylko miła pamiątka dla rodziców oraz potomka, ale może ono uratować życie dziecka pod warunkiem, że wykona je specjalista posługujący się odpowiednim urządzeniem. Wyjaśniamy, czym się różni USG – 2D, 3D i 4D oraz po co wykonuje się USG w ciąży.

USG w ciąży służy ocenie anatomicznych struktur rozwijającego się płodu. Pozwala wykryć potencjalne nieprawidłowości w jego rozwoju na poszczególnych etapach trwania ciąży, na przykład wady serca. Wynik badania USG jest jednym z parametrów, które bierze się pod uwagę przy ocenie ryzyka genetycznego płodu.

USG 2D, 3D oraz 4D

Badanie ultrasonograficzne 2D pokazuje obraz w jednej płaszczyźnie. Natomiast dzięki USG 3D i USG 4D możemy obserwować dziecko w różnych płaszczyznach oraz pod różnym kątem. Dzięki wysokiej jakości obrazu jest to najlepsza metoda do wykrycia takich wad rozwojowych jak rozszczep podniebienia, rozszczep kręgosłupa czy wady serca. Przy zastosowaniu techniki USG 4D w trakcie badania możliwa jest także obserwacja zachowania i ruchów maluszka.

Oferta centrum zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemina zapewnia wszystkim pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych pod opieką profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Medfemina posiada najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu badanie USG zostanie zawsze wykonane, na najwyższej klasy światowej aparacie. Wszystkie aparaty posiadają funkcję HD Live służącą do wykonywania najbardziej efektownych zdjęć oraz filmów w technice 3D/4D.